VAM-150 - Antonov An-2 во македонската армија PDF Печати Е-пошта
Недела, 03 Јуни 2007 13:51

Антонов Ан2 во македонската армијаПо неколку месеци поминати во Бугарија каде беше извршен КОР (капитално обновувачки ремонт), единствениот транспортен авион кој го поседува нашата армија, пред 1 месец се врати во Македонија во потполно ново руво. Со одлична шема на боење и навистина застрашувачка уста од ајкула на носот, овој легендарен Антонов изгледа исклучително посебно. Секоја чест за идејата и одличната реализација.

 

 

Голема благодарност до Елемаг и Хорнис за фотографиите. Галеријата можете да ја погледнете тука.