Македонска виртуелна авиокомпанија PDF Печати Е-пошта
Вторник, 09 Јануари 2007 13:28

Flight SimulatorПо трендот што ги зафати Flight Simulator фановите низ цел свет да се формираат виртуелни авиокомпании кои ќе можат да летаат во виртуелен свет на интернет, покрената е иницијатива за формирање на првата македонска виртуелна авиокомпанија МАТ Virtual.

 

 

 

 

За таа цел се молат сите фанови на Flight Simulator и воопшто на летањето да помогнат околу подготовката на овој проект кој вклучува помош околу изработката на веб страница а посебно на дизајнирањето на авиониоте од флотата на МАТ Virtual. Сите заинтересирани лица кои сакаат да бидат дел од овој проект нека испратат e-mail на  Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите и да нагласат како можат да помогнат. 

http://forum.avijacija.com.mk/viewtopic.php?t=1250